AB Temsilcileri, AB Dijital Tek Pazarı’ndaki Telekom Kurallarını Güncellemek için Anlaşmaya Varıyor

Avrupa Parlamentosu ve Konsey, AB'nin telekom kurallarını güncellemek için anlaşmaya vardı. Komisyon tarafından önerilen yeni Avrupa Elektronik İletişim Kanunu, uzak ve kırsal alanlar da dahil olmak üzere AB çapında çok yüksek kapasiteli ağlardaki yatırımları artırmayı hedefliyor.

Dijital Tek Pazardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Andrus Ansip yaptığı açıklamada; Anlaşmanın, Avrupalıların artan bağlantı ihtiyaçlarını karşılamak ve Avrupa'nın rekabet gücünü artırmak için şart olduğunu, ayrıca Avrupa çapında 5G dağıtımının da temelinin atıldığını belirtti.

Dijital Ekonomi ve Toplum Komiseri Mariya Gabriel ise, yeni telekom kurallarının Avrupa'nın dijital geleceği için temel bir yapı taşı olduğunu vurgulayarak zorlu müzakerelerden sonra tüketicilerin daha iyi hizmet alabilmesi ve daha fazla korunması için cesur kuralların belirlendiğini söyledi.

Yeni Elektronik İletişim Kanunu; 2020’nin sonuna kadar 5G ağlarının dağıtımını geliştirmeyi, çok yüksek kapasiteli sabit ağları kullanıma sunmayı, son kullanıcıların mesaj ve arama gibi geleneksel ya da Skype gibi web tabanlı servisler aracılığıyla iletişim kurup kurmadıklarına bakılmaksızın, tüketicileri korumayı ve menfaatlerini arttırmayı hedeflemektedir.

Tarih : 06.06.2018

Kaynak İçin Tıklayınız.

SİTEMİZİ
 
Twitter
T.C. Adalet Bakanlığı Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü Resmi İnternet Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.