Türk ve Alman Dışişleri Bakanlarının Gerilimi Azaltmaya Yönelik Görüşmeleri

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Goslar'da Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'le görüştü. İki bakan Almanya ve Türkiye arasındaki sorunları çözme konusunda olumlu mesajlar verdi.

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Goslar’da Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’le bir araya geldi. İki lider görüşme sonrasında ortak bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında ilk olarak söz alan Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Çavuşoğlu’nu memleketi Goslar'da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Basın toplantısında Sayın Çavuşoğlu, bazı konularda görüş ayrılıkları olduğunu, bazı sorunlar olduğunu, bu anlamda bir gerginlik olduğunu, ancak iki dışişleri bakanı olarak diyalog yoluyla bunun üstesinden gelinebileceğine inandığını ifade etti.

Gabriel görüşme ile ilgili görüşlerini söyledi; “Bugün Çavuşoğlu bize geldi ve bu süreçte çok şey oldu.  Ekonomik ilişkilerden konuştuk ve Türk yargısında tutuklanan veya yurtdışına çıkışına izin verilmeyen kişilerin artık serbest bırakıldıkları veya yurtdışına çıkışlarına izin verildiğine dair kararlar verildi. Bugün biz, elbetteki önümüzdeki haftalarda ve aylarda birlikte yapmak istediğimiz her şeyi belirledik.”

Tarih : 06.01.2018

Kaynak İçin Tıklayınız.

SİTEMİZİ
 
Twitter
T.C. Adalet Bakanlığı Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü Resmi İnternet Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.